Eko terroryzm w Krakowie

Poddajcie się i zgińcie!

Ostatnie, drastyczne zaostrzenie kar przez rząd wobec kierowców ma służyć jednemu: pozabwieniu ich własnych aut, a co najciekawsze zniechęceniu potencjalnych aby takie auto posiadać.
W ten sposób zakładają że cofniemy się prostą gomułkowską ścieżką w czasy siermiężnie  zmotoryzowanego PRL-u, gdzie koślawe drogi świeciły pustkami, z tą tylko różnicą, że będą to już dzisiaj nowoczesne, szerokie, równe drogi, po których ścigać się będą jak za dawnych lat różnej maści partyjni oficjele i ich straż przyboczna. Prosty zaś lud przemieszczać się będzie poboczem jak na chama przystało - per pedes lub wymagającą sporej gotówki od pasażerów rzadko kursującą, przeładowaną komunikacją miejską.
Jako pierwszy sygnał ku temu dał jak zwykle Kraków obwieszczając się w Polsce po całości strefą czystego transportu.
To nie żart lecz ostrzeżenie dla innych polskich miast i ich mieszkańców, gdyż ci którzy śledzili walkę prezydenta Majchrowskiego z krakowskim smogiem wiedzą doskonale do czego swoim szaleństwem ten komunista doprowadził. Tysiące krakusów pod rygorem kary (krakowski sąd skazał nawet człowieka na więzienie za to że ten miał czelność ogrzać się w swoim mieszkaniu drewnem) polikwidowało grille, zburzyło także swoje artystycznie wykonane piece oraz kuchnie kaflowe i zainwestowało w nowoczesne nośniki ciepła. Prezydent Majchrowski wszak im obiecał, że magistrat będzie patrycypował w kosztach wymiany. Magistrat jednak lecąc Adolfem Hitlerem jak to liberał cynicznie zostawił krakowskiego robotnika na lodzie. Ja zaś dodam że niezwykle cienkim, biorąc pod uwagę obecnie wstrętne czasy wygenerowane przez globalnych komunistów. Ludzie zostali więc sam na sam z kredytami w kieszeni banków.
Nie wiem do czego dąży czerwona masa upadłowościowa miasta Krakowa określająca się dla niepoznaki światłym samorządem, ale jestem przekonany że nie do nowoczesności. Bardziej to mi przypomina celowo wykoślawioną futurystykę Stanisława Lema wymieszaną z XIX wiekiem dorożkarzy niż współczesny świat.
Kraków bowiem swoimi wstępnymi rozporządzeniami, za którymi zapewne pójdą z czasem także i sprawy sądowo-karne chce po prostu wymusić na krakusach, by ci pozbyli się swojej własności w imię nowego porządku świata jaki ma zapanować w mieście.  Oczywiście z początku jest  kij i marchewka, ale przecież i marchewką można człowiekowi oko podbić.

"Od 1 lipca 2026 r., wszystkie pojazdy, niezależnie od daty ostatniej rejestracji, podlegać będą tym samym wymogom (w przypadku pojazdów zasilanych benzyną (LGP) – min. norma Euro 3/ Euro III lub odpowiadające im lata produkcji, oraz w przypadku pojazdów z silnikami Diesla – min. norma Euro 5/ Euro V lub odpowiadające im daty produkcji)."

Dla chętnych całość tutaj:

https://pch24.pl/ekoszalensto-trwa-caly-krakow-mialby-stac-sie-strefa-czystego-transportu/

Chore? Chore, tym bardziej że miasto ma nieszczęśliwe położenie w terenie, więc żadne ponad miarę zakazy czy nakazy nie pomogą. Ostatecznie gaz ulatujący z komina cuchnie non-stop, a ten z węgla jedynie przez chwilę. Pozbawienie więc mieszkańców pieców na czarne złoto, którego celowo brak na polskim rynku, a którego mamy przecież pod dostatkiem oraz aut na benzynę czy olej niewiele pomoże, co najwyżej odwlecze w czasie wykonanie wyroku na polskich oraz krakowskich bolszewikach, bo nie sądzę żeby Polacy i mieszkańcy grodu Kraka byli tylko bezwolnymi świniami, które można raz za razem okładać siekierą po łbach, aby wykroić sobie z nich co smaczniejsze dla rządzących kawałki.
Niemniej, historia Krakowa i jego eko szaleństwo, to jak wspomniałem zapowiedź identycznej burzy w całej Polsce. Obecnie szczepionka na covid już nie wystarcza, skoro sprzedano jej milion sztuk Ukrainie (sprzedano?) Dzisiaj do walki z Polakami w Polsce w ramach światowej fizycznej depopulacji wytoczono inne działa. Do akcji wkroczył więc przyjazny dotąd nam węgiel z prądem oraz próba aby na powrót pozbawić nas naszego wielkiego marzenia sprzed lat jakim było własne auto.
W tle zaś szczerzy się psychiczne upodlenie i fizyczna śmierć. Miejmy więc rozum na rany Chrystusa i nie ulegajmy!

Mikker

Mikker - Katolik praktykujący, wolnościowiec

Podobał Ci się post? Wystaw ocenę!

4.43

liczba ocen: 14

 • Znam kolejne kroki tych szaleńców ...

  ... a jednym z pierwszych będzie zakup aut elektrycznych dla "włodarzy" miasta Krakowa oraz ich przydupasów, na koszt oczywiście samych Krakusów, którzy jednak okazą się być tymi "bezwolnymi świniami, które można raz za razem okładać siekierą po łbach".
  Idiesz o zakład ? ...
  KST

  • Znam kolejne kroki tych szaleńców ...#KST

   Mogę jedynie założyć taki bieg zdarzeń; Ale te elektryki padną im za pierwszym lepszym rogiem z braku dostępu do energii, bo czyż nie napisano iż każda rewolucja zjada własne dzieci? Wtedy pewnie będą kreślić bujdy świnkom szaraczkom, że lektyka jest najczystszą ekologicznie formą jaką może poszczycić się transport miejski. :)))
   Był kiedyś taki dziecięcy wierszyk wprawdzie o czystości, ale obecnie nabiera on innego znaczenia zacytuję kawałek z pamięci:
   "Dziś na podwórku jest dzień czystości
   Świnkę Głupinkę trochę to złości
   Wszyscy pracują, więc trudna rada
   Także i śwince wziąć się wypada
   Płot myje świnka, smutny ma ryjek
   Jedną sztachetę godzinę myje...."

  • Znam kolejne kroki tych szaleńców ...#KST

   A prąd do ładowania tych e-aut to sobie ekologicznie wyprodukują podłączając po dwie połówki rowerów z dynemem na kole. Będzie to wehikuł perpetum mobile, dopóki dadzą radę pedałować ci, co w pedałowaniu zyskali biegłość.

   • Znam kolejne kroki tych szaleńców ...#KST#Maur

    stąd Legalizacja " gejowania "

 • Nie będzie kolizji

  "ścigać się będą jak za dawnych lat różnej maści partyjni oficjele i ich straż przyboczna"

  No i dobrze, będą mogli rozwijać większą szybkość. Kolizji nie będzie, chyba że dwie kawalkady wjadą jedna na drugą.

 • Po prostu - czarci pomiot - uznał, że na Ziemi jest za dużo

  znienawidzonych przez niego ludzi - więc te krakowskie świrowanie wypływa z tej nienawiści, która z kolei determinuje czarci pomiot do depopulacji globalnej.
  Wniosek?
  Ponieważ polskojęzyczni w atrapie Polski są bardziej papiescy od papieża a sieroty po Polsce w atrapie Polski są jak te dzieci we mgle - polskojęzyczni stają się wzorem w depopulacji sierot po Polsce - dla innych V kolumn czarciego pomiotu rezydujących w innych państwach. Czy jest inny taki kraj na świecie - gdzie liczebnie dominuje jeszcze biały człowiek - aby w tak drastyczny sposób odciąć swoich obywateli od możliwości leczenia a wręcz mordując ich przy pomocy mengelowców za srovidowego szaleństwa - wyłączając z tego oczywiście USrahell?

 • Auta luksusowe

  Dla ksążąt mają chyba jakieś przywileje i mają być wyłączone z ogólnych restrykcji. Zdaje się, że niedługo jak nie klękniesz przed taką fura, tę pejczem przez plecy dostaniesz...
  No cóż, założyciel dynastii czerwonych baronów wypowiedział się kiedyś,. " My nie potrzebujemy klasy średniej jako rozsadnika systemu. Potrzebujemy niewolników i pilnujących ich milionerów. "
  Czyż ten kierunek nie jest własnie wdrażany?

  • Auta luksusowe#zadziwiony

   Ten baron celniej nie umiał określić planu diabła i globalnych bolszewików wobec ludzi.

  • Auta luksusowe#zadziwiony

   "niedługo jak nie klękniesz przed taką fura, tę pejczem przez plecy dostaniesz..."

   Nie zdążysz nawet uklęknąć bo będziesz rozjechany. Rozpędzonej limuzynie zajmie to ułamek sekundy.

 • Post scriptum

  Daję w większości plusy do komentarzy które uznaję za trafne, pobudzające do dyskusji, ale zastanawiają mnie te stawiane minusy, często pstrykane nawet przy tych komentarzach, które w najmniejszym stopniu na to nie zasługują. Wniosek? Na Neonie muszą być zalogowani czciciele globalnego czarnego pomiotu oraz mentalni niewolnicy wrogich Polsce i Polakom planów.

  • Post scriptum#Mikker

   "zastanawiają mnie te stawiane minusy, często pstrykane nawet przy tych komentarzach, które w najmniejszym stopniu na to nie zasługują"

   Jest wiele osób co nie mają nic do powiedzenia, więc złosliwie minusują co popadnie.

 • Daj sobie spokoj z pisaniem...

  Dlaczego uzywasz (lub nawet naduzywasz) przymiotnika "komunistyczny".
  Komunistow juz dawno w Polsce nie ma i nie jestem pewien czy kiedykolwiek tez byli.
  Za to takich Polakow-katolikow jest zatrzesienie.
  Zamiast komunistyczny - napisz katolicki.
  Bo ci wszyscy, ktorzy teraz maja wladze - to sa wlasnie katolicy.
  Tacy, jak ty.
  Wyksztalcenie powierzchowne lub zadne...
  Za to pelna geba porad i ocen.

  • Daj sobie spokoj z pisaniem...#krysz

   Dałem ci minusa za komentarz ale też pochwalę za odwagę w opisie własnej osoby.

   • Daj sobie spokoj z pisaniem...#krysz#Mikker

    A ja Tobie zadnej oceny nie dalem...
    Po, co?

    • Daj sobie spokoj z pisaniem...#krysz#Mikker#krysz

     Ktoś inny ci dał plusa. Swoją drogą ciekawe ilu was jest na Neonie. Zbanowanej przez mnie tutaj werki nie liczę, bo jeśli klika te minusy to raczej ze złości i pitego latami niemieckiego mleka:))))

    • Daj sobie spokoj z pisaniem...#krysz#Mikker#krysz

     .

     "OD GŁUPCA BARDZIEJ NIEBEZPIECZNY JEST TYLKO WYKSZTAŁCONY GŁUPIEC." (PRZYSŁOWIE ŻYDOWSKIE)

     krysz jak się sam określił jestjak Bierut i Moczar rasowym neonowym komunistą, który na pewno głosował na Jaruzelskiego, Kwaśniewskiego, Ur-bana i ich pomiot nazywany przez Polaków/Sławian RESORTOWYMI DZIEĆMI, którym niejaki krysz jest na 100%.

     A „Ludzie, którzy głosują na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów, nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami” George Orwell –

     "LEWICOWOŚĆ TO RODZAJ FANTAZJI MASTURBACYJNEJ, DLA KTÓREJ ŚWIAT FAKTÓW NIE MA NAJMNIEJSZEGO ZNACZENIA." GEORGE ORWELL

     WIELE OSÓB NIE CHCE O TYM PAMIĘTAĆ, ALE ADOLF HITLER BYŁ SOCJALISTĄ.
     W łonie NSDAP Hitler akceptował marksistów np: Otto Strassera i całą jego frakcję.
     Należy dodać, że nie tylko socjaliści stanowili trzon NSDAP, również zbliżeni ideowo komuniści bardzo aktywnie działali w tej partii.


     „SOCJALIZM TO PYCHA I BARBARZYŃSTWO. SOCJALIZM, TAK JAK KRÓL BABILONU, JEST KRÓLEM I BYDLĘCIEM JEDNOCZEŚNIE.” JUAN DONOSO CORTÉ


     "IM DALEJ SPOŁECZEŃSTWO DRYFUJE OD PRAWDY, TYM BARDZIEJ NIENAWIDZI TYCH, CO JĄ GŁOSZĄ." GEORGE ORWELL

     „PRAWDA JEST MOWĄ NIENAWIŚCI DLA TYCH, CO MAJĄ COŚ DO UKRYCIA.” GEORGE ORWELL

     ! ! !
     https://www.techpedia.pl/app/public/files/19537.jpg


     "BY UCZYNIĆ Z LUDZI NIEWOLNIKÓW, NALEŻY IM WMÓWIĆ, ŻE WSZYSTKIE PROBLEMY, TO PROBLEMY SPOŁECZNE." NICOLÁS GÓMEZ DÁVILA


     „KTO MA RACJĘ DZIEŃ WCZEŚNIEJ OD INNYCH, TEN PRZEZ DOBĘ UCHODZI ZA IDIOTĘ.” ANTONI DE RIVAROL


     "KIEDY OBYWATELE BOJĄ SIĘ PAŃSTWA, TAM MAMY TYRANIĘ, GDY PAŃSTWO BOI SIĘ OBYWATELI, TAM JEST WOLNOŚĆ" THOMAS JEFFERSON

     MARK TWAIN "NIGDY NIE POZWÓL TWOJEJ SZKOLE STANĄĆ NA DRODZE TWOJEJ EDUKACJI."
     .

  • Daj sobie spokoj z pisaniem...#krysz

   Może i komunistów stricte brak. Ale zdrajców ci dostatek. Wcześniej służbowe chodzenie "na mszę" dziś by się pokazać. Poza tym niektórych niedawnych funkcjonariuszy nogi same w niedzielę niosą"na posterunek".
   Postawę i rzyciowe zasmro... , zasady przekazali swemu pomiotowi sukcesu.
   A ten, zamiast być wydupcany z kolejnych miejsc na zasadzie raz zdrajca, zawsze zdrajca, jest wręcz wyrywany sobie przez pracodawców. Naturalnie jako"cenieni menadżerowie".
   Ci prawdziwi? Pod terrorem wszechobecnych donosów( znam ostatni obrzydliwy przykład).
   Albo zmuszeni do emigracji. Potem wzruszamy się pauperyzacą polskiego fachowca-inżyniera, naukowca, menadżera jako prostego budowlańca czy śmieciarza. Lub przeciwnie, jakim cudem na zachodzie zostają tak doceniani.

   • Daj sobie spokoj z pisaniem...#krysz#brian

    Co to jest "rzyciowe zasmro..."?

 • 15 PUNKTOW KARNYCH ZA PRZEWINIENIE !!!!!

  POKARZCIE MI KRAJ W KTORYM JEST 15 PUNKTOW KARNYCH ZA PRZEWINIENIE DROGOWE ??????? PRZYKRECAJA SRUBE GOJOM NAD WISLA I KONTROLUJA CISNIENIE ILE JESZCZE MOZNA ?????? SMIALO MOZNA JESZCZE, MOZNA HAHAHA BEZJAJECZNY NAROD !!!!

  • 15 PUNKTOW KARNYCH ZA PRZEWINIENIE !!!!!#lech kobrzynski

   Nic sie nie stało, Polacy nic się nie staaaaaałllloooo !
   KST

  • 15 PUNKTOW KARNYCH ZA PRZEWINIENIE !!!!!#lech kobrzynski

   W UK nie ma 15 punktów, ale możesz zebrać tylko 12 przez bodjaże 2 lata żeby nie stracić prawa jazdy.

   • 15 PUNKTOW KARNYCH ZA PRZEWINIENIE !!!!!#lech kobrzynski#Paweł82

    Panie Pawle.
    Była już propozycja uzależnienia stawek mandatów od dochodów sprawcy(czyli policaj musiał by mieć wgląd w jego dochody, natychmiastowy, taa Orwell się kłania). No chyba że dotyczyło by to grubszych "wyczynów", wtedy jakaś forma Kolegium a wcześniej zajęcie auta i blokada konta.
    Poza tym jest jedna bardzo paskudna sprawa. Zapewne, nie tylko w kraju szczęśliwych absolwentów Kursów i świeżo po zdaniu, właśnie tacy przodują wśród sprawców.
    Paradoksalnie, najczęściej są to wiejskie "chopoki" które już dawno jeżdżą bez papierów a kurs i egzamin pro forma.
    Skąd wiem? Ano z nekrologów i relacji znajomych. Może więc lepiej najpierw warunkowy permint? Z dodatkowym ograniczeniem prędkości? Na jakieś dwa lata, bez żadnej poważnej stłuczki(tzw. ocierki czy wpadki parkingowe nie wliczane, chyba że zbyt częste, dlatego odnotowywane). Potem przegląd spisu i albo kontynuacja okresu warunkowego(gdy zbyt dużo drobnych zdarzeń) albo prawko na pełnych prawach. Ze skasowaniem dotychczasowych drobnych przewinień"czasu dotarcia".

 • Na ile jeszcze im pozwolimy...

  Od dawna twierdzą że kolejne coraz bardziej restrykcyjne przepisy ruchu drogowego to kolejny etap społecznego zamordyzmu,te działania nie mają nic wspólnego z bezpieczeństwem na drodze,piszę to świadomie jako uczestnik ruchu drogowego od 35 lat.
  Medialna wszawica celowo nagłaśnie skrajne przypadki aby zaszczepić w społeczeństwie przekonanie o tyśiącach drogowych bandytów i pijaków wizących śmieć.
  Statystyki są pomijne ione jesno pkazują że liczba wypadków spada w miarę przybywania dobrych dróg.
  Praktycznie pomija śię wypadki tragiczne z ofiarami śmietelnymi spowodowne przez osoby trzezwe,a jest to zdecydowana większość.

 • Samiście tego chcieli

  A kto wybiera od lat na prezydenta Krakowa starego komucha Majchrowskiego? Krasnoludki? No przecież sam się nie wybiera. Jak ludziska głosowali i głosują dalej na niego to teraz mają ekologię.
  Nie panikowałbym aż tak bardzo gdyż norma Euro 3 dla benzynowych aut to nie jest jakieś wielkie halo (do niedawna miałem 13-letnią Toyotę co spełniała normę Euro 4, więc Euro 3 pewnie nawet 20-letnie auta mogą spełnić). Gorzej z Dieslami.
  Cóż jak się ludzie nie obudzą i nie pogonią tej bandy z Krakowa, Warszawy i w ogóle z Polski to będą musieli za jakiś czas skorzystać z rady Niesiołowskiego i przejść na dietę składającą się ze szczawiu i mirabelek.

 • Oświadczenie - próba podjęcia walki

  Niedawno rejestrowałem auto. Postanowiłem podjąć walkę bazując na wiedzy o tym, że Polska jest zarejestrowana jako korporacja POLAND REPUBLIC OF (nr 00000799312) na giełdzie w USA oraz że wszystkie albo niemal wszystkie urzędy, sądy i inne instytucje państwowe są też zarejestrowane jako firmy i mają nr DUNS (można je znaleźć w rejestrze UPIK) oraz że my jesteśmy traktowani jako firmy a nie ludzie (patrz art. 43 1,2 i 4 kodeksu cywilnego - imię i nazwisko to firma osoby fizycznej). W związku z tym, że tzw. państwo i jego organy to firmy to obowiązuje je Jednolity Kodeks Handlowy (UCC - Universal Commercial Code).

  Treść oświadczenia dołączona do wniosku o rejestrację auta była mnie więcej taka:

  1) Ja niżej podpisany Paweł ... urodzony dnia.... w ...., imiona rodziców..., nazwisko rodowe matki.... jestem żyjącym mężczyzną. Powyżej podane dane jednoznacznie mnie identyfikują.
  2) PESEL nr.... , dowód osobisty nr.... wystawiony na PAWEŁ.... (same wielkie litery - Capitis Deminutio Maxima) to fikcja prawna z art. 43 kodeksu cywilnego, z którą się nie utożsamiam, gdyż nią nie jestem. Dowodu osobistego używam wyłącznie z konieczności gdyż organy korporacji POLAND REPUBLIC OF CIK 0000079312 symulującej państwo polskie wraz z firmami jej podległymi (w tym Starostwo Powiatowe.... nr DUNS....) żądają go w celu ustalenia tożsamości w ramach swoich procedur.
  3) Mój samochód rejestruję wyłącznie po to, aby w razie jeśli spowoduję kolizję lub wypadek można mnie było łatwo zidentyfikować. Nie uchylam się bowiem od odpowiedzialności w takim przypadku.
  Nie oznacza to mojej zgody np. na płacenie różnych opłat np. za emisję CO2 przez moje auto czy za silnik benzynowy w moim pojeździe jeżeli korporacja POLAND REPUBLIC OF ustali tak w swoich przepisach statutowych np. na żądanie Unii Europejskiej. Na podstawie art. 4 konstytucji z 1997 r. oraz maksymy prawa Consensus facit legem odmawiam zgody na takie opłaty.
  4) Jednocześnie informuję, że chętnie zmienię auto na bezemisyjne o napędzie elektrycznym, wodorowym lub innym ale tylko wtedy gdy będzie to w zasięgu moich możliwości finansowych oraz funkcjonalność takiegi pojazdu będzie niegorsza niż obecnych pojazdów.

  Bez Uprzedzeń UCC 1-308 - odręcznie czerwonym długopisem
  Paweł .... - podpis odręczny czerwonym długopisem
  Wszystkie Prawa Zastrzeżone - na czerwono
  (istota żywa, człowiek) - na czerwono

  Do oświadczenia dołączyłem wydruki ze strony Securities and Exchange Commision oraz z UPIK potwierdzające że Polska i starostwo do którego składam wniosek o rejestrację są zarejestrowane jako formy/korporacje, czyli nie są organami legalnego państwa.

  Urzędniczka mocno się zdziwiła, próbowałem jej wyjaśniać co jest zapisane w art. 43 kodeksu cywilnego ale nie chciała słuchać. Poszła do prawnika z tym oświadczeniem konsultować czy może je przyjąć. Nie było jej z 10-15 minut. W końcu wróciła i powiedziała że przyjmą to oświadczenie. Procedura rejestracyjna odbyła się jak normalnie. Wtedy jeszcze były karty pojazdu i jak potem odbierałem (koniec sierpnia) to wpisali mi w karcie imię i nazwisko normalnie a nie wielkimi literami jak to robią chyba normalnie, bo tak miałem wpisane w karcie od poprzedniego auta. Tyle więc na pewno udało mi się osiągnąć.

  Teraz mam podstawę, aby w razie jak wprowadzą jakieś haracze od CO2 czy od silników benzynowych czy Diesla (to jest podobno w jednym z kamieni milowych na jakie "nasz "premier" się zgodził w Brukseli - ja się nie zgadzałem i nie zgadzam) żeby ich legalnie nie płacić.
  Pojęcie opłat jest szerokie bo mandat to także opłata, więc mogę w razie jakby mi chcieli wlepić np. mandat 2000 zł odmówić go i powołać się na to oświadczenie. Nie wiem na ile to zadziała, ale lepiej robić cokolwiek niż nie robić nic i dawać się zniewalać i okradać.

  • Oświadczenie - próba podjęcia walki#Paweł82

   Panie Pawle,
   Z całego serca dziękuję za pański wpis.

   • Oświadczenie - próba podjęcia walki#Paweł82#Kmieć

    Proszę bardzo. Napisałem go aby zachęcić innych do pójścia w moje ślady. Im nas więcej będzie stawiać opór tym lepiej.

  • Oświadczenie - próba podjęcia walki#Paweł82

   Czysta logika.
   A to"cóś" kawałek plastiku co rusz tracący ważność to tylko rodzaj Bezprawnie wystawionej przepustki.
   Nie wiadomo przez kogo, tak naprawdę nie wiadomo Na Kogo. Bo na jakiś szereg dużych liter.
   "Sygnowany" przez jakiś organ, bez Osoby Odpowiedzialnej.
   Nazwa: dowód osobisty jest kpiną nawet z tego co ma być prawem a i tak to jego parodia. Brak jakichkolwiek cech dowodu.
   Już nie porównam do PRLowskiego dowodu książeczkowego.
   Popatrzmy tu:
   Kenkarta. Porównajmy. Wnioski?
   https://pl.wikipedia.org/wiki/Kenkarta
   A tu pliki z obrazami.
   https://i0.wp.com/generalgouvernement.pl/wp-content/uploads/2012/04/Kennkarte_B._Tuszynski_-_inside.jpg?resize=500%2C250&ssl=1

   https://bi.im-g.pl/im/f3/8c/10/z17353459AMP,Kennkarte-12-letniego-Heinza-Weissmanna-wydana-trz.jpg

   Oraz informacja na temat.
   https://generalgouvernement.pl/dokumenty-gg/karta-rozpoznawcza-kennkarte/

   Który świstek papieru czy plastiku ma więcej cech dowodu? czy też dokumentu?

  • Oświadczenie - próba podjęcia walki#Paweł82

   Bardzo dobra, cenna wskazówka do obrony przed korporacją zwaną dla niepoznaki państwem polskim.

   • Oświadczenie - próba podjęcia walki#Paweł82#Mikker

    Z łapania minusów można sobie sport zrobić zwłaszcza, że im mądrzejsza wypowiedź, tym minusów więcej. Cały Pana artykuł został wypromowany na czołówkę i oceniony wysoko, czego absolutnie pojąć nie mogę, bo to jest taki misz masz, czyli groch z kapustą.
    Jak ktoś nie potrafi jeździć bez mandatów, to znaczy, że tak się nadaje do prowadzenia samochodu, jak 80-cio latka do baletu.. Też jeżdżę po Krakowie dosyć często i przez 20 lat zapomniałam, jak mandat wygląda. Więc można? Można! A kto jeździ po pijaku, niech mu lepiej w te pędy samochód odbiorą, niż miałby wożąc pijaną dupę, jakieś dziecko czy staruszka zabić tą stertą złomu. W porównaniu z cenami benzyny komunikacja miejska jest tania jak barszcz a i spacer do roboty sprzyja zdrowiu. A gdzie w tym wszystkim terroryzm i komunizm, nad którym tak Pan lamentuje, trudno dojrzeć.
    Zakaz palenia drewnem, już od dwóch obowiązuje w Krakowie, też mi się to nie podoba, ale narzekaniem prawa Pan nie zmienisz. Reszta, to ckliwy populizm - i ten "robotnik zostawiony na lodzie, któremu zły magistrat pieca nie zafundował, i ci, co z "kredytami zostali" ...A niby z czym mieli zostać? Może te kredyty też im magistrat powinien pospłacać? Nam po 6-ciu latach gazowy Vailland się rozleciał, czadzić zaczął i żaden "magistrat"12 tys. zł. na nowy nie da. Więc niby czemu ma dać "robotnikowi"? Bo to "wiodąca klasa robotnicza"? Ot, stalinowskie majaki jeszcze Panu tkwią w głowie. A ci pazerni na gówniane 3 tys. za chwilę zaczną "magistrat" przeklinać, jak co miesiąc zabulą 1000 zł za ogrzewanie gazowe. Natomiast ludzie z nieuregulowanymi prawami własności mogą "kopcić " do woli i spać spokojnie. Na nich bata nie ma.
    Lema zaś proszę nie obrażać porównywaniem do czerwonej hołoty.
    Do 2026 r. mogę nie dożyć, więc nie będę martwić się na zapas.

    • Oświadczenie - próba podjęcia walki#Paweł82#Mikker#Viridiana

     troche Pani spąłyca problem - strefy czystego transpotu będą także w innych miastach - transport wielu produktów np piwa odbywa się samochodami dostawczymi - zywotnosć takiego samochodu to powiedzmy 400000 km przebiegu - jesli jezdzi po miescie to dziennie zrobi 150 km czyli rocznie - liczac jakies 240 dni robocze x 150 km = 36000 km , prosze dorzucic na nieprzewidziane wyjazdy 15000 to razem 50000 - Czyli jakies 8 lat ekploatacji .
     Część z nas ma samochody i te ktore maja po 1 , 2 lata ale i takie po 7 i 8
     Przyjmujć fifty - fity , to takie rozwiazanie pozbawie mnie mozliwości zarobkowania i zmusi do zwolnienia ludzi - Oczywiscie usługi te beda wykonywać firmy " zatrudnione " przez koncerny , które wynajma tym firma nowoczesne samochody za konkretne pieniadze i moi pracownicy znajda prace - ja do odstrzalu a nowi frajerzy beda prowadzi firme ale juz z dobrze policzona "rentownoscia "
     Pani mato w d..... bo piwo bedzie i właśnie w tym wszystkim o to chodzi .