Odrażające kłamstwo "Times of Israel"

Pewien podeszły wiekiem człowiek miał dwie żony — młodą i starą. Młoda żona wyrywała mu z głowy siwe włosy, stara zaś czarne. W rezultacie ów człowiek wyłysiał.

Ziemiekwicz ostatnio się mocno spisił, co przyznam szczerze z lekka mnie zniesmacza, z lekka, gdyż rozumiem z drugiej strony co to znaczy być wyważonym w opiniach.
Tym razem jednak  poszło o dziennikarski jawny kretynizm, w dodatku dla nas Polaków niezwykle szkodliwy bo wrzucony na szerokie światowe wody, ale niestety promowany także w różnoraki sposób i przez obecny rząd, tyle że w bardziej zaowalowany sposób.
Nim przejdę do meritum wspomnę wcześniej jedynie własną notkę, która na Neonie poszła sobie żwawym krokiem na szczaw i mirabelki albowiem dotyczyła pytania, czy Niemcy nam zapłacą reparacje wojenne. Zasugerowałem więc żartobliwie, że przecież można zrobić układ z Jerozolimą i wyrwać od Niemców ten bilion dolarów, gdyż nie zapłacili oni nie tylko nam, ale również i Żydom za ich śmierć i mienie zrabowane im w Polsce.
To był błąd z mojej strony, jeśli nie daleko idąca naiwność.
To znaczy, można było się tego spodziewać, że nawet żartobliwym tonem rzucona uwaga nie znajdzie tutaj znikąd poparcia. W Polsce nikt się przecież z czerwonym, ubeckim żydostwem układać nie będzie, a w Izraelu "na odwyrtkę" mają od lat swoje własne sposoby na pozyskiwanie funduszy od Berlina, i widać skuteczne, skoro Olaf Scholz kilka dni temu polecił wypłacić (kolejne) ponad miliard euro odszkodowania bodaj 169 tysiącom Żydom zamieszkującym Izrael, którzy jakimś cudem uniknęli śmierci z rąk niemieckich oprawców.

https://dzieje.pl/wiadomosci/niemiecki-rzad-zgodzil-sie-zaplacic-okolo-1.2-mld-euro-dla-ocalalych-z-holokaustu

Dopominanie się więc w takiej sytuacji od Niemców publicznie biliona musiało niektórych żydowskich bankierów nad Hebronem mocno wkurzyć, co zauważył Ziemkiewicz w "DoRzeczy" nazywając słowa zawarte w żydowskim magazynie "Times of Israel"  "nikczemnym, fałszywym i odrażająco głupim stekiem bzdur". 
A spodziewał się czego innego? Ja się niczego takiego nie spodziewałem po żydowskim Timesie kiedy tylko przeczytałem nazwisko tego, który ten antypolski paszkwil tam wysmażył, a był nim... Gross.
Nie, nie ten polakożerca  Jan Tomasz Gross, tylko Judah Ari Gross, co na jedno wychodzi, bo  przecież to ta sama z nazwiska brytfanka. Zadrwię i dopiszę, że ktoś widać mocno się musiał naoglądać w rodzinie tego Grossa sławnego dzieła Efraima Zimbalista, bo przecież mogli syna nazwać prościej, po ludzku - w skrócie: Ben-Hur, czyli dwa w jednym, bo jest i Juda i Ariusz Młodszy.
Co takiego jednak wymyślił ów pożal się Boże żydowski kłamca gryzipiór? Otóż napisał on był że  "wydany przez polski rząd raport uzasadniający żądanie reparacji od Niemiec za II wojnę światową uwzględnia śmierć Żydów zabitych nie przez nazistów, ale polskich obywateli, co jest najwyraźniej próbą wybielenia polskich zbrodni podczas Holokaustu".
Ktoś na Neonie wpadłby na tak skręcony, odrażający pomysł? Pewnie nikt łacznie ze mną.
Uzasadnieniem dla tych paranoicznych słów było stwierdzenie tegoż Grossa, iż "w wykazie 9293 wsi, miasteczek i miast, w których miały miejsce 'nazistowskie zbrodnie niemieckie' wraz z ich ofiarami śmiertelnymi" znalazły się takie, które "były miejscem polskich pogromów Żydów - w tym najbardziej znana wieś Jedwabne, gdzie ponad 300 Żydów zostało spalonych żywcem przez etnicznych Polaków".
Wszyscy wiemy, że zbrodni tej dokonali Niemcy, że w słynnej stodole  nie było tylu ofiar jak sobie tego zaprojektowali spece od Holocaust Industry, że mieszkańcy Jedwabnego zostali zagnani na miejsce egzekucji pod lufami karabinów, co Niemcy chętnie w okupację czynili aby podkreślić swoją moc sprawczą wobec ludności cywilnej.  Ziemkiewicz zastanawia się więc głośno co też ma zrobić w tej sytuacji polski rząd, polskie MSZ i konkluduje
„Rzecz nie jest prosta, bo Żydzi, jak wiadomo, przepraszać i odszczekiwać nie mają zwyczaju, choćby nie wiem co. Ale odpuścić nie wolno, bo będzie to znak, że nadal jesteśmy tym przysłowiowym pochyłym drzewem, na które skakać jest łatwo i się opłaca”.

To prawda panie Ziemkiewicz, i dlatego w ramach ostrej retorsji dyplomatycznej aby więcej coś takiego nie miało miejsca nasz rząd zasiądzie ponownie z rabinem Michaelem Suchdrichem do uroczystej kolacji przy szabasowych świecach.

Mikker

Mikker - Katolik praktykujący, wolnościowiec

Podobał Ci się post? Wystaw ocenę!

4.04

liczba ocen: 26

 • No proszę...

  Jest i pierwsza pała. Witaj więc pejsaty. :))))

  • No proszę...#Mikker

   Dałem 5*, więc wynika z tego, że nie jestem "pejsem" :)
   KST

  • No proszę...#Mikker

   Masz pan 5 ale proszę nie pisać słowa żyd z dużej litery i to nie dlatego, że nie darzę sympatią żydów, ale dlatego , że wyrazów takich jak katolik, muzułmanin itp. nie piszemy z dużej litery.
   Izraelita piszę zawsze z dużej litery.

   • No proszę...#Mikker#JMK

    I za te słowa dostał pan minusa a ja dałem plusa

    • No proszę...#Mikker#JMK#Mikker

     Może ten minus za to, że wyraz Izraelita piszę zawsze z dużej litery?

   • No proszę...#Mikker#JMK

    Mój plus dla JMK nie chce się zapisać, a żydzi ponoć już pytają, ile rząd polski ma zamiar im z tego biliona odpalić. Osobiście uważam, że póki rząd nie będzie miał sposobu wyegzekwowania tej forsy od szwabów, nie ma co bić piany z powodu następnej kiełbasy wyborczej, mniej realnej niż poprzednie.

  • No proszę...#Mikker

   To może doborowa jednostka z Okęcia, a swoją drogą dlaczego oni tam są ?

   • No proszę...#Mikker#provincjał

    Co to za jedni? Już kolejny raz coś o tym słyszę.
    Czyżby ochrona desantu "via Zaleszczyki"?

  • No proszę...#Mikker

   Jak pała jak średnia prawie 4?!
   ---------
   Pejsy to ja sobie eksperymentalnie zapuszczam. Tu nie pejsy jednak z pałą poleciały a przyciasne jarmułki. :)

 • Talmud w czystej postaci ....

  Nie wiem jak żydzi traktują "przechrztów", ale najwidoczniej "przechrzty" całkowicie tracą rozeznanie co do możliwości logiki żydowskiej opartej na Talmudzie.
  Ten tekścik w "Times of Israel" to tylko wstępniak, bo następny tekst będzie już na inną melodię, a taką, że ten bilion euros jak najbardziej się należy, ale właśnie "polskim żydom" co to ich "Polacy pod lufami niemieckich karabinów wymordowali i ograbili". Tak więc niech ci z "Polin" dobrze policzą te żydowskie i polskie straty, a zostaną "poparci" przez pejsatych pod jednym warunkiem, że cała tak wyłudzona od potomków nazistów kasa pójdzie tam gdzie powinna czyli do HI.
  Potomkowie nazistów są jak widać już dość dobrze wyćwiczeni przez tę organizację i praktycznie tamtejszy Bundesrat może wpisać do budżetu Niemiec już na stałe pozycję - "dla ocalałych z Holocaustu".
  A ponieważ zgodnie z logiką żydowską "ocalałym z Holocaustu" jest każdy nowo narodzony żyd, to też i jemu takie "odszkodowanie i zadośćuczynienie" należy się "jak psu micha".
  Tak więc Panie @Mikker - jako "Polak żydowskiego pochodzenia" a na dodatek "przechrzt" powinieneś te manewry "w try-miga" rozszyfrować, a nie jakiś goj jak ja ...
  KST

 • Dojna krowa

  Izrael znalazł sposób na to by w sposób pokojowy doić Niemców i robią to bez pardonu. Polska swoim raportem będzie chciała wejść Izraelowi w ich ogródek. To nie ma się czemu dziwić, że jest on niezadowolony i będzie starał się nie dopuścić innych do tego lukratywnego kęsa.

  • Dojna krowa#razar

   W całym tego słowa znaczeniu. Nawet na żydach suma zrobiła wrażenie, bo mieć taką sumę w ręku znaczy mieć asa a nie plażę.

 • Jedwabne to hańba również dla Polaków (tych z jedwabnego bez uogólnień)

  "
  Wszyscy wiemy, że zbrodni tej dokonali Niemcy, że w słynnej stodole nie było tylu ofiar jak sobie tego zaprojektowali spece od Holocaust Industry, że mieszkańcy Jedwabnego zostali zagnani na miejsce egzekucji pod lufami karabinów, co Niemcy chętnie w okupację czynili aby podkreślić swoją moc sprawczą wobec ludności cywilnej.
  "
  Żydowskich kłamstw nie można zwalczać polskimi kłamstwami to niegodne Polaka.
  Kłamstwa zwalczamy prawdę jaka by nie była.

  Kłamstwo żydowskie to kwestia proporcji zbrodni na żydach.
  Polacy owszem kapowali żydów (na śmierć), "szmalcowali" żydów, mordowali żydów to trudna prawda. Jednak skala tych ZBRODNI była znikoma do skali ZBRODNI Nazistów..
  Do tego dochodzi fakt że to naziści wprowadzili prawo i obowiązek prześladowania żydów co wieli Polaków skwapliwie wykorzystywało albo z pobudek nienawiści (Jedwabne) albo z pobudek materialnych (szmalcownicy) albo ze strachu przed nazistowskim prawem (raczej przypadki odmowy pomocy niż donoszenie czy mordowanie)

  W Jedwabnem tłum Polaków pilnował zebranych żydów , znęcał się nad nimi i zapędził ich to Stodoły gdzie zostali spaleni żywce,
  Tłum liczył sobie pewnie kilka setek Polaków , Niemców we wsi było kilku aktywistów Polaków było kilku (w tym burmistrz) nie dali by rady utrzymać tłumu gdyby się "tłumowi" "nie chciało" z różnych pobudek w tej zbrodni uczestniczyć.
  To są fakty ... i trzeba je przyjąć do wiadomości.
  Udział Polaków w tej zbrodni w Jedwabnem jest niepodważalny..
  Winy uczestników tej zbrodni nie należy rozciągać na wszystkich Polaków.
  Trzeba jednak przyznać że nienawiść do żydów przed wojną była w Polsce dość powszechna
  i była napędzana przez KK (wtedy 90% Polaków było pod wpływem ambony).

  Klimat nienawiści był ...a naziści po podbiciu Polski stworzyli prawo w którym zbrodnie z tej nienawiści były legalne a nawet obowiązkowe a nawet nagradzane.

  Gdyby dzisiaj ktoś stworzył prawo np. zabij psa a dostaniesz nagrodę, za ukrywanie psa kara śmierci.... gwarantuje że wymordowano by w Polsce wiele psów.
  (za psa podstaw dziecko, babę, kozę, pedała.. ..zadziała tak samo)
  Gdyby ustalono prawo faceta do zerżnięcia dowolnej kobiety po warunkiem że ją dogoni to jak myślicie co by Polacy robili ? (a takie prawo zwyczajowe obowiązuje w krajach islamskich)

  To prawo hamuje potencjalnych zbrodniarzy a gdy prawo zaleca zbrodnie .. uwalnia puszkę Pandory.
  Wielu Polaków skompromitowało się jako ludzie w warunkach nazistowskiego zbrodniczego prawa.
  Podobnie jak wielu banderowców skompromitowało się w warunkach prawa "Bandery"

  Na koniec "praworządny" nie oznacza że nie zbrodniczy.
  bo prawo może być zbrodnicze.
  Przykład z państwa solidaruchów ...masowe prywatyzacje majątku narodowego Polaków to typowy przykład "prawa" zbrodniczego czyli masowej grabieży pod przykrywką "prawa" tyle że zbrodniczego.
  Masowe embarga na inne narody to kolejny przykład prawa zbrodniczego.

  Narzucanie takiego prawa zbrodniczego powinno być ustawowo (raczej konstytucyjnie) karane śmiercią.
  jako że jest to zbrodnia przeciw milionom ludzi.
  Mam nadzieje że doczekam czasu kiedy sprawiedliwości stanie się zadość.
  Wiadomo przecież kto za czym głosował za solidaruchów a głupota nie chroni przed odpowiedzialnością.

  • Jedwabne to hańba również dla Polaków (tych z jedwabnego bez uogólnień)#Oscar

   Ja nie przeczę, bo w każdym narodzie spotka pan ludzkie hieny, ale teraz za pana słowem wyłazi ze mnie ta strona- ich strona- że używam wobec nich ich własnej broni.

   • Jedwabne to hańba również dla Polaków (tych z jedwabnego bez uogólnień)#Oscar#Mikker

    "w każdym narodzie"... te skłonności do amoralnego zachowania są poniżej pojęcia "Naród"
    To są skłonności zwierzęce skłonności ssaka to jest przypadłość genetyczna, tacy jako ssaki jesteśmy .
    Hamulcem dla tych zachowań jest kultura cywilizacja i jej moralność (u jednych działa u innych nie).
    a twardym regulatorem jest prawo i odpowiedzialność karna za swoje czyny.
    (u jednych działa na zasadzie strachu a u innych nie)
    Ci ostatni to tzw. przestępcy.

    Człowieka od zwierzęcia różni moralność.
    Człowiek który nie ma moralności jest zwierząciem w istocie.
    Człowiek który przestrzega prawa ze strachu też jest zwierzęciem (brak moralności)
    Człowiek który nie przestrzega prawa jest albo głupi albo pozbawiony strach ale też zwierzę.

    Na to nakłada się jakość prawa ... pytanie czy powinno się przestrzegać zbrodniczego prawa, szkodliwego prawa ... itd itp.

    Konic filozofii

  • Jedwabne to hańba również dla Polaków (tych z jedwabnego bez uogólnień)#Oscar

   "W Jedwabnem tłum Polaków pilnował zebranych żydów , znęcał się nad nimi i zapędził ich to Stodoły gdzie zostali spaleni żywce,
   Tłum liczył sobie pewnie kilka setek Polaków , Niemców we wsi było kilku aktywistów Polaków było kilku (w tym burmistrz) nie dali by rady utrzymać tłumu gdyby się "tłumowi" "nie chciało" z różnych pobudek w tej zbrodni uczestniczyć."

   Tak ogólnie - to chyba się Panu coś popierdoliło. Dobrze się Pan czuje ?
   Uwzględnił Pan Sonderkomando ? I skąd Polacy mieli paliwo do podpalenia stodoły, nie mówiąc o karabinach z których strzelali , ponoć, do zamkniętych w stodole?
   proszę opierać swoje dywagacje na faktach, a nie na żydowskich poduszczeniach.

  • Jedwabne to hańba również dla Polaków (tych z jedwabnego bez uogólnień)#Oscar

   Prezentuje Pan wyłącznie racje żydowskie, pomijając ich wrogość w stosunku do Polaków, tworzenie list do wywózki na wschód i czynne wspieranie działań NKWD przeciwko Polakom. Zgodnie z traktatem granicznym Jedwabne było pod okupacją sowiecką. Nie będę opisywał wrogich działań żydów w stosunku do Polaków na terenach zajętych przez bolszewików, bo te są powszechnie znane. W czasie inwazji niemieckiej na ZSRR, żydzi zastosowali ten sam przyjacielski manewr w stosunku do Niemców - ale nie wyszło. Biorąc pod uwagę te uwarunkowania Polacy zachowywali się bardzo powściągliwie. Proszę w swoich rozważaniach to uwzględnić . Ja nie jestem zwolennikiem nadstawiania drugiego policzka - nie ważne w jaka filozofie to niektórzy ubierają.

 • Żydzi prawo dzisiaj

  Dzisiaj w Polsce również jest podobny klimat w stosunku do żydów.
  Co więcej ten klimat ma swoje uzasadnienie w dyskryminacji Polaków Polsce.
  (władza, obsadzanie stanowisk, zawłaszczanie majątku)
  To klasyczne "uczucia" narodu okupowanego do okupanta.

  Gdyby ktoś ustanowił w Polsce prawa takie jak kiedyś wprowadzili naziści to jak myślicie co by się działo ? Sami wiecie ...
  Prawo musi chronić ludzi od zbrodni od tego jest w ludziach jest wiele złych instynktów i wystarczy brak prawa (czyli bezprawie) lub co gorsza prawo stymulujące zachowania zbrodnicze.

  W Polsce solidaruchów największą zbrodnią "prawną" jest chyba masowa prywatyzacja...ale jest wiele innych... (dozwolona lichwa, fałszująca wybory ordynacja wyborcza,
  brak ubezpieczeń dla dużej części Narodu w czasach "Balcerowicza" , praktyczna legalizacja niepłacenia podatków w Polsce przez firmy zagraniczne, ... okradanie Polaków poprzez zakupy broni w USA która będzie wykorzystywana w wojnie USA przeciw Rosji...
  odcinanie Polski od tanich źródeł energii....
  ... i pewnie jeszcze wiele innych zbrodni "w majestacie prawa" dokonywanych na co dzień przez solidaruchów (tych rządzących i tych w opozycji) na Narodzie Polskim.

  • Żydzi prawo dzisiaj#Oscar

   A wie pan dlaczego?
   Pamięta pan Stawkę większą niż życie? Ostatni odcinek, w którym Pietruski grający amerykańskiego sierżanta poucza filmowego więźnia, że tam gdzie się dwóch spotyka ten ma być tym drugim, a on Pietruski ma o tym wiedzieć.
   No więc żydzi mają na to własną receptę, pomijając boskie słowa że "narody powodzenia zazdrościć ci będą". otóż jest takie powiedzenie:
   Górą nasi! Jacy nasi? Ci co górą!
   Teraz się chyba nie dziwisz pan, że Michnik, że Geremek, że Mazowiecki, Morawiecki, że Kaczyński....byli i są górą?

   • Żydzi prawo dzisiaj#Oscar#Mikker

    "Górą nasi" to odwieczna strategia narodów bliskowschodnich.
    Oni się nauczyli od wieków że aby przeżyć należy przyłączyć się do silniejszego czyli zdradzić dotychczasowego sojusznika.
    To skutek wyrzynania wrogów wpień a darowania życia tym którzy zdradzili swoich sojuszników.
    u żydów ta tradycja (taktyka) jest żywa i kłuje w oczy bo żydzi mają globalne wpływy a Arabowie nie.

  • Żydzi prawo dzisiaj#Oscar

   "Dzisiaj w Polsce również jest podobny klimat w stosunku do żydów.' - a ten klimat stworzyli kosmici??? Demencja???

 • @ Mikker

  Salute 5*.

  • @ Mikker#Repsol

   Banderpolin to pomysł Jerozolimy skrojony rękoma USA. Na koniec nas zdrenują kiedy się już wytniemy z banderowcami.

 • "...co jest najwyraźniej próbą wybielenia polskich zbrodni podczas Holokaustu".

  ------------------------------
  Jak wiadomo wszystkim tym, którzy chcą wiedzieć - ci co to ich ojcem jest diabeł - są bezpośrednio odpowiedzialni za mordowanie Polski i Polaków za pomocą II WŚ czyli stworzonymi przez siebie dwoma potężnymi totalitaryzmami i opętanym banderssyństwem. Dlatego Polaków oskarżają oni o mordowanie ich ziomali, których przecież sami mordowali panem Hitlerem oraz banderssyństwem.
  Dowodem na powyższe jest to - kto obecnie wskrzesił banderssyństwo, kto nim zarządza, kto nasyca banderssyństwem - atrapę Polski.
  Wniosek?
  Jak chcesz wiedzieć jak było wczoraj - uważnie obserwuj jak jest - dzisiaj!

 • Zachęcanie

  Żydów do partycypowania w ,, polskich roszczeniach,, jest bardzo niebezpieczne, gdyż uznajemy roszczenia żydowskie w sprawie tzw mienia bezspadkowego, o które środowiska żydowskie nas molestują od lat. Ciekawe, czy Kaczyński jest tego świadomy, czy jest jednak aż takim głupcem....
  Jeśli jest świadomy, to znaczy, że to antypolską gnida, jeśli nie jest, to głupia antypolską gnida.
  Wysługiwanie się Anglosasom zza Oceanu i stroszenie piórek przeciwko Niemcom skończy się fatalnie dla Polski, nawet 10 Tusków nie wywoła gorszych strat.
  Zarówno Żydzi i Anglosasi to poważni gangsterzy, a Kaczyński ze swoją sforą to tylko banda frajerów, bardzo łatwych do ogrania.....

 • Ale żydo mośki minusują !

  Czy czosnek naprawdę nie jest szkodliwy, bo ten żydowski to jedynie trucizna, ode mnie 5*

 • Pół żartem choć prawda lepsza niż koszerna

  Względem tych reparaccji to ów żydowski gryzipórek ma zbyt ciężką jarmułkę, która prostuje mu zwoje płatów czołowych jego kiepełe.
  ------------
  Jeszcz raz. Dobitniej się nie da. Reparacje państwowe dotyczą TYLKO szkód materialnych.
  Reparacje osobowe mogą użyskać TYLKO osoby fizyczne lub ich spadkobiercy, którzy doznali szkód z tytułu uwięzienia, pracy przymusowej lub utraty zdrowia i życia. W tym drugim przypadku do dokumentu z żądaniem reparacji musiałby być dołączona lista imiennych ofiar z dokładnym opisem doznanych szkód.
  --------
  Przyjmując tylko 3mln ofiar polskich, to mamy 3 mln kartek w załączniku, a do każdej kartki jeszcze po parę załączników. Lekko licząc nie mniej niż parę setek tysiecy spraw sądowych.
  Sądy z Izraela, niby taka sama liczba ofiar indywidualnych, miałyby zajęcie na najbliższe parę setek lat.
  No chyba, że nie dałoby się naliczyć tych 6 mln ofiar a może tylko 10% albo 3%, to wyrobiliby się szybciej.

  • Pół żartem choć prawda lepsza niż koszerna#Maur

   Ale ci zamardowani Żydzi w czasie okupacji to byli obywatele drugiej RP. W czasie gdy Niemcy dokonywali zbrodni na Żydach, takiego państwa Izrael nie było na świecie. Co Izrael ma do tego?
   Gdyby Polską rządzili Polacy, to nikt nie gadał y z Izraelem, ani z organizacjami żydowskimi.....

   • Pół żartem choć prawda lepsza niż koszerna#Maur#zbig71

    Wygląda na to ,że potrzebujemy kogoś takiego jak św.p. Władysław Gomułka, który był żonaty z żydówką, której wyrzekła się jej rodzina.

    • Pół żartem choć prawda lepsza niż koszerna#Maur#zbig71#JMK

     Po 33 latach rządów ,, demokratów,, z Solidarności, oraz z nieboszczki PZPR, to twierdzę, że komuchy w czasach PRL miały naprawdę jaja.
     Ci nawet wydmuszek nie mają.....

   • Pół żartem choć prawda lepsza niż koszerna#Maur#zbig71

    Proszę wrócić do poprzedniego mojego komentarza. Stoi wyraźnie SPADKOBIERCY.
    Państwo nie ma nic do reparacji szkód na osobie. To prawo prywatne. Spadkobierców żydowskich ofiar należy spodziewaćsię w Izraelu.

  • Pół żartem choć prawda lepsza niż koszerna#Maur

   Drogi Maurze. Uprzejmie proszę nie powielaj bezrefleksyjnie liczby 3 mln ofiar wyznania mojżeszowego będących obywatelami II RP.
   01.09.1939 roku nie było w II RP tyle osób wyznania mojżeszowego. Było ich 3,1 mln w roku 1931 ( spis powszechny!). W latach 30-tych wyjeżdżało ich z II RP na stałe 100-120 tysięcy rocznie.Zatem ile ich zostało na 01.09.1939 w granicach II RP.?Ja liczę , że ok 2,1 - 2,3 mln. Jeżeli weźmiesz mapę zaludnienia powiatów II RP pokazującą skład etniczny mieszkańców to ziemie wschodnie II RP, zajęte później przez ZSRR, zamieszkiwało grubo ponad 50% osób wyznania mojżeszowego z polskim obywatelstwem (przyznanym im hurtem przez J Piłsudskiego !) . Ale aby nikt mi nie zarzucił stronniczości to przyjmijmy liczbę 1,05-1,15 mln osób wyznani mojżeszowego zamieszkujących tereny II RP zajęte przez III Rzeszę. W Warszawie i okolicy było wg niemieckiego spisu ludności pochodzenia żydowskiego z października / listopada 1939 roku dokładnie 359 827 osób. Było to największe skupisko osób pochodzenia żydowskiego na świecie w tamtym czasie. Na podstawie tej mapy zaludnienia powiatów, na która się powołałem wyżej nie przypuszczam aby na pozostałych terenach II RP zajętych przez Niemców mieszkało 700 - 800 tysięcy osób wyznania mojżeszowego ? Ktoś powie: ale Niemcy przecież po 22.06.1941 roku zajęli byłe ziemie wschodnie II RP. Tak . Tylko nie wiemy ile tych osób wyjechało w głąb ZSRR? Żydzi, zwłaszcza ci bardziej majętni, nie byli głupi i nie czekali na Niemców, zwłaszcza ,że byli wspierani przez żydowskie elity rządzące ZSRR. Jest to temat na doktorat tylko będzie problem z promotorem i potem z obroną,!

   • Pół żartem choć prawda lepsza niż koszerna#Maur#JMK

    Ależ Szanowny JMK!
    Proszę spojrzeć na ostatnie zdanie mojego komentarza. Tam jest wskazana ta liczba nawet 6 mln ofiar żydowskich, jaką nam zapodają non stop. Jednak w kwestii indywidualnych reparacji szkód na osobie, należałoby podać dokładne dane personalne osoby z imienia i nazwiska, jego dalszych danych identyfikacyjnych, opsiu szkodu osobowej, dat tej szkody, daty śmierci, powodu i sposobu, miejsca. Gdy taki zbiór ofiar zostanie sporządzony, to jest raczej prawdopodobne, że tych ofiar śmiertelnych było tylko 10%, a może i 3%. Ofiar innych szkód na osobie z pewnością więcej. Jednak rażąco innej niż w zapodawanej propagandzie.
    ===============
    Dodam taką ciekawostkę. Z donosu jednego Izraelczyka oskarżono dziennikarza o zaprzeczanie holokaustu. Prokurator pierwszy sprawę umorzył wobec wyjaśnień obwinionego. Izraelczyk złożył donos do prokuratora okręgowego. Ten bezkrytycznie wniósł oskarżenie i dziennikarz został skazany. Tym razem dziennikarz wniósł odwołanie i zawołał kolegów po fachu na pomoc. Sąd Najwyższy został zasypany dokumentami z archiwum i wobec wielkiego rozgłosu musiał uwzględnić zapisy oficjalnych dokumentów w archiwach. Dziennikarz został uniewinniony.
    ---------------------
    Ponieważ sprawę śledziłem, zwróciłem uwagę na jeden z tych dokumentów archiwalnych. Był to raport dowódcy oddziału zajmującego obóz w Auschwitz w następny dzień po ucieczce Niemców. Dokumentów Niemcy nie ewakuowali. Tenże dowódca zaraportował do zwierzchników zajęcie obozu, nazywanego u nas obozem zagłady, i wśród wymienionych ofiar według niemieckich spisów napisał:..."Jewrejew 39500".. Te 500 jest niepewne, jednak rząd wielkości zapamietałem. W szkole podstawoej słyszałem o milionach ofiar żydowskich w tym obozie. Nawet do 3mln się rozpędzili. A tu raptem dokument mówi o mnie niż 40 tys. Te 40 tys. jest 4% z ostaniej liczby propagowanej 1 mln.
    ---------------------
    Znam liczby i rozkład zaludnienia ludzi żydowskiego pochodzenia w II RP. Na Kresach mieszkało ich ponad 2/3. Była inensywna emigracja do Palestyny i na zachód. Skąd się wzieło w Palestynie 800 000 świeżych imigrantów w 1939 roku?
    Policzyłem liczebność wszystkich gett w Polsce. Od 7 setki tysięcy liczby zaczynały się dublować. Po prostu likwidując mniejsze getta Niemcy przenosili żydów do większych.
    Na terenach zajętych przez III Rzeszę, da się naliczyć maksimum nieco ponad 700 000. Tu już będzie część liczb zdublowanych.
    -------------
    Nie uwzględniam zdarzeń na terenach byłej II RP a po 17.09.1939 wykonanych rękami obywateli nowych republik radzieckich Ukrainy, Białorusi, Lietuvy, Łotwy i Estonii.

    • Pół żartem choć prawda lepsza niż koszerna#Maur#JMK#Maur

     I dlatego wymyślono ,, kłamstwo oświęcimskie,, po to, aby nikt nie ważył się cokolwiek podliczać.....

    • Pół żartem choć prawda lepsza niż koszerna#Maur#JMK#Maur

     Dodam że na jesieni 1938 Niemcy w ramach "Polenaktion" pod egidą Heydricha przepędzili do Polski blisko 20 tysięcy żydów z polskim obywatelstwem a ilu bez obywatelstwa? W obawie że przez działania Hitlera Polskę zaleje kolejna fala żydowskich imigrantów, podobna tej sprokurowanej jeszcze przez Piłsudskiego na początku lat dwudziestych Sejm II RP już w marcu 1938 podjął ryzykowną decyzję o pozbawianiu obywatelstwa polskiego.
     "Zgodnie z jej zapisami obywatele polscy przebywający nieprzerwanie za granicą co najmniej przez 5 lat po powstaniu Państwa Polskiego mogli zostać pozbawieni obywatelstwa. W połowie października 1938 r. ukazało się rozporządzenie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, które nakazywało każdemu obywatelowi polskiemu przebywającemu poza krajem przedłożenie paszportu do rejestracji we właściwym konsulacie i uzyskanie adnotacji kontrolnej potwierdzającej ważność dokumentu. Paszporty pozbawione adnotacji nie upoważniały do przekroczenia granicy polskiej po dniu 29 października 1938 r."
     Widząc co się dzieje Niemcy dowozili więc żydów do granicy np. w Zbąszyniu ciężarówkami i gonili ich później z pomocą karabinów na polską stronę. W ten sposób zgromadzono w krótkim czasie na polskim dworcu tysiące ludzi. Niemniej Zbąszyń nie był jedynym. Podobne zajścia odbywały się na całej granicy z III Rzeszą.

 • "Jedwabne,historia prawdziwa"

  Niezależnie od mośkowej "prawdy" jest PRAWDA. PRAWDA opisana została w monumentalnym dziele historyków Chodakiewicza i Sommera . A nie w paszkwilu Grossa powielanym przez Oświata (to jakieś powinowactwo poziomu etyki z poziomem oświaty w Polsce?) Koszerni blokują jak mogą łatwiejszy w odbiorze film . Po jaką cholerę , a może za jakie szekle powtarzacie brednie o polskim sprawstwie zbrodni w Jedwabnem?

 • Metody nazistowskie

  Dzielenie obywateli ze względu na wyznanie i pochodzenie etniczne to metody nazistowskie.

  Zbrodni dokonywali naziści na obywatelach polskich. Nie było zbrodni popełnianych przez Polaków na Polakach bo Polacy nie byli nazistami.

  Czy Judah Ari Gross propaguje nazizm?

  • Metody nazistowskie#Lemański

   Mała uwaga, nie mityczni naziści a Niemcy.

   • Metody nazistowskie#Lemański#Mikker

    A ci Niemcy mieli parę dywizji rodaków Judaha Ari Grossa, którzy przecież nie wszyscy byli kucharzami albo grali w orkiestrze.

    • Metody nazistowskie#Lemański#Mikker#Maur

     Otóż to. Nawet będąca mojżeszowej krwi i kości Agnieszka Holland to zauważyła kręcąc na faktach film pt. "Europa, Europa" lub zwyczajnie przeczytać książkę Bryana M. Rigga "Żydowscy żołnierze Hitlera". Pouczająca to lektura, bo dająca masę światła na temat, ale wiadomo nie od dzisiaj, że propagowanie takich tekstów o żydach w Waffen SS i wehrmachcie, o "mischlingach" strzelających do swoich, czy o zbrodniczej działalności żydowskiej policji (Calek Perechodnik) i gestapo w gettach oraz o tchórzliwych, egoistycznych judenratach to przecież jawny antysemityzm :)))